Головна » 2013 » Квітень » 22 » Вечір, присвячений 80-літньому ювілею Мстислави Чорній відбувся у Копичинському музеї театрального мистецтва
18:46
Вечір, присвячений 80-літньому ювілею Мстислави Чорній відбувся у Копичинському музеї театрального мистецтва

   21 квітня  в Копичинському  музеї  театрального мистецтва  Тернопільщини  відбувся  вечір, присвячений 80-літньому ювілею талановитої мисткині, уродженки Копичинець, котра проживає в Австралії,  Мстислави – Йоанни Чорній.

Захід проходив у рамках  проекту «Відкриваємо  нові  імена», котрий створений для того , аби знайомити наших  сучасників з неординарними особистостями, їх життєвими і творчими долями.

   Ім’я Мстислави Чорній, як непересічної малярки, дизайнера - графіка, письменниці і поетеси, філософа і педагога сьогодні  відоме хіба вузькому  колу спеціалістів, але доля і творчість цієї жінки варті  того, аби про неї знали її земляки, знали, вивчали, надихались її трудами, шукали власну  гармонію життя  через її світобачення.

   Роботи  її унікальні, виконані в різних жанрах і техніках, за довгі роки мистецької праці. Вона  створила 1565 картин,42 роботи  кераміки, 26 скульптур у різних техніках та матеріалах,  написала 120   книг ,зокрема 28 есеїв на філософські  теми.

    Щоб увійти у художній всесвіт Мстислави Чорній, потрібно не тільки  заглибитись  у її творчість, але й бути готовим до напруги розуму  і серця, до цього спонукає її експресивне мислення, що сягає у містерність минулого і прийдешнього.

   Філософія мисткині дуже  глибока  і водночас, як все  геніальне – проста: «брати і віддавати, творити свій світ, котрий зітканий із спогадів, відчуттів, переживань,розпачу і щастя і ділитись ним зі всіма людьми. ЇЇ картини і поезії це єдиний духовний простір, в котрому спалахи  світла пронизують емоції  душі  і завмирають на полотні у образах, котрі потрібно бачити і розуміти  внутрішнім зором, і переосмислювати разом з художником. Твори її наповнені вірою у життя і вірою у Бога. Власне і сама малярка  ідентифікує себе, як особистість сотворену Богом  для розвитку і пізнання  власного  «Я» і спільного творення з іншими вартості «МИ».

   Вечір мав дві  складові – це виставка   робіт Мстислави Чорній і представлення поетичних творів мисткині  у виконані читців театру  поезії «Слово». Родзинкою заходу можна вважати презентацію кольорового портрета художниці, виконаного місцевим художником і краєзнавцем Андрієм  Шмігелем.

Дякуючи присутності  на вечорі родичів пані  Мстислави та священиків Копичинецьких  храмів – отця Руслана Корнята та отця Ігора  Середи, захід набув високодуховного звучання і атмосфери  розмови споріднених душ.


Гусятинська РДА

Переглядів: 170 | Додав: Nichlav | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: